24.09.2021 - Ticaret Magazin
Ticaret Magazin

İyi ki varsın Pevrul KAVLAK;

İyi ki varsın Pevrul KAVLAK;
REKLAM ALANI

İyi ki varsın Pevrul KAVLAK;

..ilk izlenimlerini Kırık köyü ve tipik Kale görünümündeki yerden ismini alması ile bütünleşen yerleşim yeri özelliğine sahip olmuş Kırık köyü arazileri üzerine kurulmuş, gelişmiş ve büyümüş sonrasında ,1920’lerde Mühimmat Fabrikasının temellerinin atılması, DDY buradan geçmesi ile 1929’da 3000 nüfusa sahip tipik bir Anadolu kasabası olan yerleşim yeri.

O yıllarda ,MKEK Fabrikalarında çalışmak üzere çevre illerden insanlar buraya göç etmeye başlamış,Cumhuriyetin ilk yılları olması nedeniyle “sanayi” şehrin büyümesine öncülük yapmıştır.

Yukarıda bahse konu olan İlimiz KIRIKKALE .Tarihinde ,kültürü,geleneği ve örfleri ile özdeşleşen  Maden İlçesi (Keskin )ismi ..bir çok medeniyetlere de tanıklık etmiştir.

Bu yazı dizimizde Memleketimden yani Keskinden biraz bahsetmek istedim. . İyi ki varsın yazı dizilerimizde Sanayi,Bilişim,STK Başkanları ..Endüstri ve Turizmin en üst düzeyinde değerli İş insanlarına yer verdik.

TÜRK METAL SENDİKASI Başkanı ;Pevrul KAVLAK ;

Aslen ebeveyn ;Keskin’ e bağlı  Kavlak Köyü nüfusundan gelme ..Kavlak Köyü ..konum itibari ile Osmanlının 1500 lü yılarından beri var olması nedeni ile bir o kadar da  manidar bir yerleşim yeri. Kendisi  1962 Kırıkkale doğumlu ..öğrenim yılları doğup büyüdüğü yer olan Kırıkkale de geçmiş. Lise yıllarında hem MKEK çırak Okulunu hem de Lise öğrenimini tamamlamıştır.

Pevrul Kavlak ‘ın ilk iş hayatı MKEK Kurumu Silah fabrikasında 1979 yılında başlıyor. Burada yaklaşık 11 yıl çalıştı. 1991 yılında da Çerkezköy‘ de Profilo Telra Elektronik San. A.Ş de yeni göreve başlaması ile ..ufkunu da bir o kadar geliştirme imkanı sağladı.

10 Temmuz 1963 tarihinde “Türkiye Metal İş Federasyonu” adıyla kurulan ve sonrasında 1973 tarihinde Türk Metal Sendikası olarak değiştirilen ismi ile bütünleşen Kurumun ;1992 yılında Çerkezköy Şubesine Şube Mali Sekreteri olarak seçildi. 5.olağan Genel Kurul’da Çerkezköy Şube Sekreterligi’ne seçildi. 16 Ağustos 1999 6.Olagan Genel Kurulunda da  Çerkezköy Şube Baskanlıgı’ na seçildi.

Pevrul KAVLAK ; Bitip tükenmek bilmeyen enerjisi ile adeta göz dolduruyor, başarıdan başarıya koşuyordu. O dönemlerde Sendika Temsilciliği ve Şube Başkanlığı görevlerinde bulunmak .hem sosyal toplum hem de kendi sivil yaşamında zor bir o kadar da Göreceli bir uğraştı.

2002 de yapılan 11. Olağan Genel Kurul’da Genel Sekreterlik görevine seçildi. 2-4 Aralik 2005’de 12. Olagan Genel Kurul’da Türk Metal Sendikası Genel Başkan Yardımcısı seçildi.

2009 Nisan ayından bu yana Türk Metal Sendikası Genel Başkanlığını yürüten Pevrul Kavlak aynı zamanda, ayrıca 21 ülkede 20 milyonu aşan üyeye sahip Uluslararası Avrasya Metal İşçileri Federasyonu’nun da kurucu sendika Başkanlığı ve aynı zamanda Avrupa ve Balkan ülkelerinin içinde yer aldığı Avrupa-Akdeniz Daimi Konferansı’nında kurucu sendika Başkanlıklarını da yürütmektedir.

Sayın Pevrul KAVLAK ;

Sendikal bakış açımız  “Üretmek, Kazanmak, Kazandırmak İstiyoruz”

Türk Metal’in hedeflerinden birisi de “Bütün metal işçilerinin Türk Metal çatısı altında bütünleşmesidir. Bu hedefe uygun olarak yapılan teşkilatlanma çalışmalarında, bugüne kadar önemli mesafe alınmıştır. Ancak Türk Metal, elde edilen bu başarıyı yeterli görmemektedir. Bu nedenle örgütlenme çalışmaları, hız kaybetmeksizin sürdürülmektedir. Türk Metal son 10 yılda üye sayısını 81 binden 206 bine çıkartarak Türkiye’de sendikacılığın lokomotifi haline gelmiştir.

Ülkemizin Bir çok ilinde Temsilciliklerimiz ve Şubelerimiz ,ayrıca Sendikamıza ait Eğitim merkezlerimiz,Otelerimiz ve Dinlenme yerlerimiz ile  Metal Çocuk Arkadaş Kulübü’nü kuran Türk Metal, başlattığı “İşçi Çocukları Dünya Turunda Projesi” ile ilk olarak işçi çocuklarını diğer dünya ülkeleriyle ve çocuklarıyla tanıştıran sendika olmuştur. Türk Metal Sendikası, faaliyetleri ve çalışma hayatına getirdiği “ilk”lerle diğer sendikalara da örnek olmuş ve sendikal anlayış ile yapılarını yeniden gözden geçirmelerini sağlamıştır.

Her zaman çalışanın yanında olmayı bildik. Toplu sözleşme düzeninde,uzlaşma ve diyalog yanlısı tutumunu başarı ve kazanımlarla sonuçlandıran Türk Metal, bugün Türkiye İşçi Sendikaları Konfederasyonu`na bağlı sendikalar içinde ve diğer konfederasyonlara bağlı sendikalar içinde en güçlü ve en büyük sendika olarak tanımlanmaktadır. Diye sözlerini tamamladı.

Medya da Petrol magazin ve Ticaret Magazin  ailesi olarak ; üstün dehası ,iş dünyasında kazandırdığı değerler karşısında tevazu ve takdire şayan Duruşu ,Ülkesine olan sevgisi ,Yardımsever kişiliğinde ,bir çok Kurum ve kuruluşa ,vakfa ,dayanışma gruplarına yapmış olduğu sonsuz desteklerden , ayrıca İşçi, işveren ve Özel Sektör kurumları bünyesinde gösterdiği cesur yaklaşımlarından ve Ülkesine  kazandırdığı değerlerden dolayı :

 

İyi ki varsın PEVRUL KAVLAK diyorum.

 

Levent KANDEMİR

REKLAM ALANI
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ