17.10.2021 - Ticaret Magazin
Ticaret Magazin

GGYD’de Yönetim Tazelendi

Levent Kandemir

Yazarın şu ana kadar yazılmış 115 makalesi bulunuyor.
  1. GGYD’de Yönetim Tazelendi
    Başkentli genç girişimcilerin çatı kuruluşu olan Genç Girişim ve Yönetişim Derneği’nin 17’nci olağan genel kurulunda, yönetim kurulu değişti. 5 kadın üyenin görev aldığı yeni yönetimde Başkanlığa bir kez daha M.Nezih Allıoğlu seçildi.

Genç Girişim ve Yönetişim Derneği (GGYD)’nin 17’nci olağan genel kurulu ASO Salonu’nda, üyelerin geniş katılımıyla gerçekleşti. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ve Ankara Kent Konseyi Başkanı Halil İbrahim Yılmaz ve STK başkanlarının da katıldığı genel kurulda Başkan Allıoğlu, seçime tek aday olarak girdi. Toplantıda üyelere hitap eden Başkan Allıoğlu, gerçekleştirdikleri çalışmalarla GGYD’yi bir STK’nın çok ötesine taşıdıklarını söyledi, sözlerini şöyle sürdürdü:

GGYD’de Baş Döndüren Değişim
“70-80 üyeden oluşan ve kendi yağıyla kavrulan bir topluluktan, 500 kişilik bir girişimci ordusu yaratmak, üstelik bunu son 7-8 yıla sığdırmak, küçücük bir kiralık apartman dairesinde iken, her yönüyle dört dörtlük 200 metrekarelik devasa bir dernek merkezine sahip olmak, etkinlik yapacak bütçe bulamazken, onlarca üniversite öğrencisine burs vermeye başlayacak kadar geniş bir bütçeye kavuşmak, dernek merkezinde 10-15 kişi bir araya gelemezken, İş’te Fırsat Toplantıları’nda otel salonlarına sığamaz hale gelmek hiç hiç kolay olmadı. Onbinlerce sivil toplum kuruluşu arasında adeta okyanusta bir damla iken, büyük mücadeleler sonucu nehire dönüşmek, bütün bu STK’ların çoğunun önüne geçmek ve bugün ülkemizin en büyük sivil toplum kuruluşları arasında anılmaya başlamak da kolay olmadı. Tabela derneği diye anılma riskini yaşamak bir yana, bir yılda 100’den fazla organizasyona imza atarak 3.5 güne bir etkinlik sığdırmak da kolay olmadı. Çok çalışmaktan, çok üretmekten, yeni şeyler söylemekten, gerekirse özel hayatımız ve iş yaşamımızdan fedakârlık etmekten çekinmedik, çekinmiyoruz, çekinmeyeceğiz.”

Yavaş: Sizin Memurunuzuz, Emrinizdeyiz
Genel kurulda Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş da genç girişimcilere özellikle Ankara ekonomisinin gelişmesi için her türlü işbirliğine hazır oldukları mesajını verdi. Ellerinde halen 100 bin civarında iş arayan kişi CV’si bulunduğunu anımsatan Başkan Yavaş, “İşsizlere iş, ekonomik kalkınma için ilgili tüm kurumlarla, STK’larla yanyana gelip ortak akılla işbirliği yapmak zorundayız. Her sektörde işbirliğine, ortak projelere hazırız. Biz sizin memurunuzuz, emrinizdeyiz. İş konusunda diğer paydaşlarla birlikte yapılacak her çalışmaya katılmaya, destek olmaya varız. Ortak aklın hakim olduğu bir Ankara hayal ediyoruz” dedi.

İşte GGYD’nin Yeni Yönetimi
Genel kurulda konuşmaların ardından gündemin diğer maddeleri görüşüldü ve seçime geçildi. GGYD’nin yeni yönetimi ve diğer kurulları üyelerin oybirliğiyle kabul edildi. Mevcut Başkan M.Nezih Allıoğlu bir kez daha göreve getirilirken, yeni yönetimde Arda Alkan, Bahadır Kelemcisoy, Birkan Özmen, Birol Darçın, Cem Tunç, Çağatayhan Acı, Ecevit Saraç, Elif Ufluoğlu, Görkem Gökçen, Gürbüz Bekiş, Koray Durşen, Orçun Özbaşı, Rukiye Aslan, Serap Aytekin, Sibel Yücel, Tahir Haytoğlu, Tuğçe Tanrıverdi ve Yücel Ahmet Özay, disiplin kurulunda Cemil Keleşoğlu, Bülent Sarıeyüpoğlu ve Köksal Avcıaydın, denetleme kurulunda ise Bülent Ak, Zafer Karahüseyinoğlu ve Baysal Erol görev aldı.

 

Genç Girişim ve Yönetişim Derneği
Adres : Uğur Mumcu Caddesi No:87/11 Çankaya / ANKARA
Telefon : 0312 446 6 222
e-mail: info@ggyd.org.tr

 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ