27.10.2021 - Ticaret Magazin
Ticaret Magazin

HOŞ GELDİN RAMAZAN..

HOŞ GELDİN RAMAZAN..
REKLAM ALANI

Ramazan ayında sık teleffuz edilen şeylerden birisi de sabırdır. Çünkü en fazla sabra ihtiyaç duyduğumuz bir aydır ramazan. Unuttuğumuz bir gerçek daha var ki sadece oruçlu olduğumuz vakitlerde değil, hayatımızı ramazanlaştırdığımız her zaman diliminde sabra ihtiyacımız var. “Müminin hayatı sabır ile şükür arasında geçer. İnanan insan için üçüncü bir yol yoktur ki! Çünkü üçüncü yol isyandır. İsyan insani bir eylem olamaz, imanla bağdaşmaz. Oruç, sabrı ve şükrü harmanlayan, isyan kapılarını kilitleyen bir ibadettir. Onu diğer ibadetlerden ayıran, kişiye dolaysız ve vasıtasız şekilde kulluk bilincini hissettirmesidir.”

Ramazan ayında her evde tatlı bir telaş vardır. Fakiri de zengini de bu hazzı kendi imkânları ölçüsünde yaşar. Ancak dört başı mamur mükellef sofralarımız için gösterdiğimiz hassasiyeti gönül sofralarımız ve gönül iklimimiz için gösterebiliyor muyuz?

Oruç, kulun kalbi üzerinde birikmiş günah tortusundan sıyrılmasını sağlar.
* Oruç sayesinde imanın lezzetine varan mümin, nefsinin açlığını manevi gıda ile bastırır.
* Oruç tutan kişi, nefsinin zincirlerini kırarak Allah’ın ipine sarılmış olur.
* Oruçla açlık çeken insan, yoksulun, muhtacın durumunu anlar ve az ile yetinmenin önemini daha iyi kavrar.
* Oruç insanı gaflet, şehvet ve firkat girdabından çıkartıp hikmet, ibadet ve iffet surlarıyla çevrili kulluk hisarına ulaştırır.

Tüm islam alemi başta olmak üzere,Ulkemiz adina da Ramazan ayının Ramazanın bereketinin  üzerimize huzur,sağlık ve bereket getirmesi dileklerimle  , tüm Müslüman aleminin ve gönül dostlarının Ramazan ayı mübarek olsun.”

Ayşe AKKURT

Ayse AKKURT Yazar

 

 

REKLAM ALANI
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ