24.09.2021 - Ticaret Magazin
Ticaret Magazin

İyi ki varsın Elmas YAĞMUR CANÖZ ;

İyi ki varsın Elmas YAĞMUR CANÖZ ;
REKLAM ALANI

İyi ki varsın Elmas YAĞMUR CANÖZ ;

Efsane tarihi Hititlere kadar uzanan,Frigya krallığı ,persler,Roma ve Bizans Dönemi sonrasında 1071 Alparslan’ ın Malazgirt zaferi ile Türklerin Anayurdu konumunda coğrafyada ,Anadolu Selçuklu Döneminde ,Hükümdarının Cacabey gibi özü sözü bir ,ahlaklı bir kişiliğe ev sahipliği yapmış, Osmanlı Devleti’nin kuruluşunda Ahiliğin büyük önem kazandığı,yakın tarihimizde ,Kurtuluş Savaşı ile birlikte Ülkenin Kurtuluşu adına tüm Müdafaa örneklerinin yapıldığı ,Yeşil Kaman -Muhteşem doğası ile Çiçekdağ ve Zengin Kültürü ile Mucur ve esrarengiz doğaya sahip ilçeleri ile ,Anadolu mimozasında Neşet ERTAŞ gibi büyük bir ozanın yaşadığı Diyar KIRŞEHİR.

Yazı Dizilerimizin bir çoğunda Sanayiden,ekonomi ‘ye ,Bilişim Sektöründen  Sivil Toplum Kuruluş Başkanlarına ,Sanat’dan Bilime  kadar bir çok kategoride İyi ki varsın dediğimiz zümre de ,farklı bir alanda Eğitim Sektöründen ,özel bir o kadar da önemli bir İş Kadını eğitimin duayen ismi Elmas YAĞMUR CANÖZ ‘ e yer verdik.

Yukarıda bahse konulu  Coğrafya da Kırşehir’ de 1979 yılında dünyaya gelen Elmas YAĞMUR CANÖZ ,öğrenim yıllarını doğup büyüdüğü şehirde Kırşehir de tamamladı . 1997 yılında Kırşehir Lisesinden mezun olduktan sonra ,Ankara Gazi Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık bölümünü bitirdi.

Eğitimin tamamlanması ile Görev kutsaldır felsefesini kendisine düstur edinen Elmas Hanım ; ilk olarak 2001 yılında Başak Dershanesinde Kurucu Müdür olarak işe başladı . 2002 yılında Dershane hizmetlerinde devamlılık ilkesi ile Mavi Dershane/ Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık ve 2003 yılında Gelişim Dershanesi/ Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık görevlerinde bulundu . Bunların hepsi Özel Eğitim Kurumları olması sebebi ile bir hayli zor ancak göreceli Kurumlardı .

MEB bünyesinde ilk Görev yeri olan Van Yavuz Selim İlköğretim Okulun da 2004  yılında Rehber Öğretmen olarak göreve başladı Van .Ülkemizin Doğu Anadolu İklim kuşağında yer alması sebebi olması kendilerini yıldırmayıp ,aksine görevinin başında hem Rehber öğretmenliği hem de iyi bir Eğitim nevheri olmasının gurur verici bir unsur olduğunun bilincinde idi. 6 aya kadar burada görev alan eğitimcimiz sonrasında, Ankara Akyurt Çok Program Lisesi/ Rehber Öğretmen olarak görev aldı.

Burada görev devam ettiğinde sonrasında sırası ile ;

    Ankara Yavuz Sultan Selim İlköğretim Okulu/ Müdür Yardımcılığı ,Ankara-19 Mayıs İmam Hatip Orta Okulu Müdür Yrd. Görevlerinin ardından Ankara da Altındağ Karapürçek ANAOKULU Müdürü ,Ankara Yıldıztepe Altındağ Belediyesi Anaokulu Müdürü ve halen görev yapmış olduğu Ankara Nasreddin Hoca Anaokulu Müdürü Görevlerinde bulunmaktadır.

Bu yazı Dizimizde ;Elmas YAĞMUR CANÖZ Hanımefendi ..çok özel bir insan. İyi bir Eğitimci olmasının yanında .Sosyal yönü ağır basan bir Eğitimci. İdareci.

Elmas YAĞMUR CANÖZ;

 öğretmenlere, öğrencilere, velilere ve çevreye eğitim ve öğretimde liderlik yapıyoruz, verimliliğin artırılmasına, ekip ruhunun oluşturulmasına, okulun çevreyle bütünleşmesine ve kurum kültürünün geliştirilmesine yönelik çalışmalar yapıp,okulumuzu  sürekli yeniliklere açıp geliştiriyor  zamanı ve tüm imkanları okulun amaçlarını gerçekleştirmek için kullanıyoruz.

Başarılı bir çocuk yetiştirmek için çocuklarımızın kazandığı becerileri kendine özgü biçimde ifade etmesini, yani yaratıcı olmasını sağlayın .Ve Diyoruz ki
Çok çalış , öğren çok beceri kazan,
Yaratıcı ol,
Saygı duy,
Etik ol..

Kendilerinin memleketlerine olan sevdası inanılmaz .Kırşehir doğumlu olması sebebi ile ,YABANLI TÜRKMEN OYMAĞI Derneğinin de Başkanlığını yürütüyor.

21 Aralık ta Avrasya Sanayici ve İş adamları Derneği tarafından düzenlenen ,Yabanlı Türkmen Oymağı Derneğinin genel başkanı olarak  ödüle layık görüldü.

Derneğin ,Kırşehir ve Nevşehir ili sınırlarında aşirete ait 15 civarında köy bulunmaktadır. Ancak aşiret nüfusu göç nedeniyle şehirlere kaymıştır. Ağırlıklı olarak Kırşehir başta olmak üzere Kayseri ve Nevşehir il merkezlerinde yaşamaktadırlar.Bu Derneğin Başkanlığını yürütüyor.

Biliyoruz ki ; Elmas YAĞMUR CANÖZ ; başarılarının , büyük bir azim ve dirayetin sonucunda olduğunun idraki içerisinde, İnanıyoruz ki ,yeni ve daha büyük başarılar için hizmetlerine devam edecek ,Ülkemizin en doğusunda en Batısına kadar, Eğitim için ne varsa ,neler yapılacaksa ,yapması gerektiğinin bilincinde. O şu anda Bir Okul Yöneticisi ..

 Ülkesine olan sevdası ,girişimci ruhu ,yardımsever kişiliği ,eğitim alanında , yaratıcılık özelliği ve bilge kişiliği ile toplumun sevgisini ve takdirini almış vasıfları üzerinde bulundurması , gelecek de de ,insanlık adına faydalı çoğu kapsamlı projelerin hayata kazandıracağını biliyor., kendilerine,

 İyi ki varsın Elmas YAĞMUR CANÖZ diyoruz.

 Levent KANDEMİR

 

 

 

 

 

 

REKLAM ALANI
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ