17.10.2021 - Ticaret Magazin
Ticaret Magazin

İyi ki varsın Haluk GEMİCİ ;

İyi ki varsın Haluk GEMİCİ ;
REKLAM ALANI

İyi ki varsın Haluk GEMİCİ ;

8500 yıllık Tarihinin izlerinde, Persler, Antik Yunanlılar, Asurlular, Romalılar, Bizanslılar ve Osmanlılar gibi bir çok Medeniyetlere beşiklik yapmış  kentin uzun tarihi boyunca ev sahipliği yaptığı onlarca farklı uygarlıkların yeri var.

Tarihi eserleri, doğa güzellikleri, iklim koşulları ve coğrafi konumu sebebiyle turizmin göz bebeği ,

Türkiye’nin üçüncü büyük metropolü ve en önemli bir fuar merkezi olan liman şehrimiz. İzmir.

İyi ki varsın yazı dizimizde, Sanayi, hukuk, bilişim, eğitim alanlarından tutunda birçok alanda çok kıymetli değerlere yer verdik. Bu yazı dizimizde, İletişimden Haberleşmeye, bilişim den yenilenebilir enerji ye ,Enerji piyasasından savunma Sanayi teknolojilerine kadar bir çok sektörel anlamda hizmet veren Petronet Yönetim Kurulu Başkanı Haluk GEMİCİ ye yer verdik.

Haluk Gemici ; Tarihte Osmanlı padişahlarının kaftanlarını, çeyiz sandıklarının ipek iplikleri ile dokunan Beledi dokuması ile ünlü ilimiz ,1971 İzmir doğumlu.

Şehit Albay İbrahim Karaoğlanoğlu Lisesi mezunu.. Lisansını , İzmir Dokuz Eylül Üniversitesinde tamamladı.

1988 yılında akaryakıt istasyonlarına yönelik, Türkiye’ de ilk Arka Ofis ve Market yazılımlarını geliştirerek, sektörde temellerini önce Bitakep markasıyla sektöre merhaba dedi. Sonrasında da Petronet markasıyla bugüne kadar gelebilmiştir. Teknoloji ve yazılım alanında geliştirdiği projelerle kısa sürede sektörde öne çıkmayı başardı. Ayrıca bu alanda geniş istihdam alanlarının oluşturulmasını sağladı.

Petronet, 2012 yılında, alanında uzman ekibiyle Otomasyon sistemini geliştirmenin yanında, Ulusal ve uluslararası önde gelen yakıt ve dağıtım firmalarının yanı sıra, Ülkemizin, Kamu İktisadi Teşekküllerinde de, otomasyon hizmetleri sunmaya başlandı.

2014 yılında Ulaştırma ve Haberleşme Sektöründe ilerlemeye başlayan Petronet Firması, yazılım ve otomasyon tarafındaki birikimini, sektörel ihtiyaçlarla da birleştirerek, alanında tek firma olma Unvanını kazanmıştır. Tamamı yerli ve milli olan, projeler sayesinde, ulaştırma sektöründe, ülkemize yüz milyonlarca liralık tasarruf sağlanmıştır. Bugün; halen kullanılan Petronet Bilişim Sistemleri sayesinde, önemli bir sektorel alan açılmış olup, bu alanda yapılan AR-GE ve inovasyon yatırımları sayesinde önemli istihdam alanları oluşturulmuştur.

2015 yılında artık sektörel donanımları kendisi üretmeye başlayan Petronet, ilk fabrikasını İzmir’de kurmuştur. Burada üretilmekte olan ürünler, yakıt dispensırı, yakıt seviye ölçüm probu, taşıt otomasyonu, kalibrasyon cihazı ve taşıt tanıma uydu takip navigasyonu ve elektronik haberleşme sistemleri yer almaktadır. 3D lazer yakıt ve yanıcı madde kalibrasyonunu lisanslı olarak yapabilen Dünya’daki üç firmadan biri olan Petronet, bu alanda en iddialı firmadır. Bugün halen Manisa’da bulunan fabrikada, milli teknolojinin küresel pazarlarda varlığı devam ettirilmektedir. 3 ayrı kıtada farklı ülkelere ihracat yapan Petronet, bu bölgelerde söz sahibi olmayı başararak ülkemize önemli katmadeğerler sağlamaktadır.

2017 yılında yenilenebilir enerji sektörüne adım atan Petronet, güneş ve rüzgar enerjisinde elektrik üretilmesine yönelik önemli projelere imza atmıştır. Bugün elektrik üretimine devam eden santraller sayesinde yıllık ciddi miktarda karbon salınımının azaltılması sağlanmıştır. Çevre dostu projeler sayesinde önemli miktarda enerji üretimi gerçekleştirilmektedir.
2018 yılına gelindiğinde, başından beri ülkesine sahip çıkan ve geliştirdiği projelerle ülkesi için en fazla değeri üretmeyi amaçlayan Petronet, savunma sanayiinde projeler ortaya koymaya başlamıştır. Teknoloji alanında olan bilgi birikimi sayesinde geliştirdiği ve geliştirmekte olduğu stratejik projeler sayesinde, ülkemizin gücüne güç katmaya devam etmektedir.

32 yıllık bir tecrübe ile yol alan Petronet, hizmet anlayışını her zaman bir adım ileri taşımak için yüksek teknoloji ile ürünlerini geliştirmektedir. Petronet, kurulduğu günden bu yana zamanında, rekabet edebilir hizmet ve çözümler üretirken, çalışan güvenliğini ve çözüm ortakları memnuniyetini maksimum derecede gözeterek, hizmetlerini sürdürülebilir hale getirmeyi sağlamaktadır. Geliştirdiği projelerde sadece son teknoloji hedefinde olan Petronet, daima inovasyon ve yenilik diyerek sektörde söz sahibi bir AR-GE firması olmuştur.

Bilgi teknolojisi (BT), informasyon teknolojisi veya enformasyon teknolojisi, bilgisayar tabanlı bilişim sistemlerinin, özellikle yazılım uygulamaları ve bilgisayar donanımının incelenmesi, tasarlanması, geliştirilmesi, yürütülmesi, yönetimi konularında işlevlerimiz bulunmakla birlikte,nitelikli ve deneyimli  kadrolarımız ile ,işyeri  gelişimlerinde her türlü desteğin yanında ,proje tabanlı edinimlerimizi , Kurumsal iş ortaklarımız ile gerçek hayata aktarma yöntemlerini geliştiriyorlar.

Bir çok etkinlik ve Konferanslarda, hem Haluk Gemici ‘nin hem de Lider Firmasının katılımları ile ,sektöre verilen mesajlar ciddi anlamda bir o kadar önemli. Enerji,bilişim ve Teknolojik alanlarda , yerli ve yabancı şirketlerin – kuruluşların ,karşılıklı proje, teklif, ürün gibi alanlarda alışverişlerin yapıldığı Fuar-Panel ve Sempozyumlara iştirakimiz ile her geçen gün daha da büyüyorlar.

Haluk GEMİCİ. Alanında uzman ve bir o kadar da Bilge bir kişiliği var.

Haluk Bey ‘in ;muhteşem dehası, yardımsever ve hoşgörüye her daim iyimser bakışı , İzmir de bulunan Fabrikası, İstanbul, Antalya ve  Çanakkale Teknokent’te bulunan arge ve yazılım merkezi ile Ülkemizin farklı noktalarında istihdam  oluşturmuştur. Ülkemiz de Haluk bey ,gibi iş adamlarının varlığı; istihdamın, kaynakların, iş gücünün ve enerjinin önünü açıyor.

Yukarıda bahsettiğimiz ; Sanayi,Bilişim,enerji alanlarında, Ülkemize , kazandırdığı değerlerden dolayı :

İyi ki varsın Haluk GEMİCİ , diyoruz.

Levent KANDEMİR

REKLAM ALANI
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ