17.10.2021 - Ticaret Magazin
Ticaret Magazin

İyi ki varsın Heyecan Nazlı Veziroğlu ;

İyi ki varsın Heyecan Nazlı Veziroğlu ;
REKLAM ALANI

İyi ki Varsın Heyecan Nazlı Veziroğlu !

Amerika Birleşik Devletleri’nin, şehirleşme yönü  ile, farklı kültür, ırk ve dinden göçmenlere tarih boyunca kucak açmasıyla tanınmış, güzel doğası eşsiz tabiat güzellikleri ve dünyanın en güzel sahili ile tanınmış şehri New Jersey’den bahsederek, yazı dizimize giriş yapalım, dedim.

  • Bu yazı dizimizde; yaratıcılık ,kitlelere hitabet, oyunculuk, sahne yeteneği konusunda son derece başarılı , Uluslararası ilişkiler konusunda  da uzman ; Şiirlerin Prensesi Heyecan Nazlı Veziroğlu’ndan bahsedeceğiz.

Heyecan Nazlı Veziroğlu, babası İnşaat Yüksek Mühendisi Bertan Veziroğlu, annesi, yakın zamanda kaybettiğimiz, Türk tiyatrosunun duayen sanatçısı  ‘ses bombası’ Gökçen HIDIR VEZİROĞLU’nun kızı…Daha henüz 5 yaşında iken, ilkokula, 6 yaşında da, şiir yazmaya başladı. 12 yaşına geldiğinde, Ankara Gazeteciler Cemiyetinde, ‘Genç Kalemler’ köşesi verilerek yazıları yayınlandı. TED Ankara Kolejinden mezun olan VEZİROĞLU’nun,

ilk şiirleri, TED Ankara Koleji’nin, Gelişim Dergisinde,  BİLKENT BUS Dergisi ve sonrasında Rutgers “UNTITLED” The Literary Magazine of Rutgers University’de yayınlandı.

Çok yaratıcı ve çalışkan bir öğrenci olmasının yanı sıra, eğitimde ve yazı   alanlarında hep kariyer hedefledi. Bilkent  Üniversitesi mezuniyetinden sonra, Amerika Birleşik Devletlerinde Rutgers Üniversitesinde, Yüksek Lisansını; Siyasal Bilimler ,Siyasi Analiz ve Uluslararası İlişkiler alanında bitirerek, başarılara imza attı.

  • 1990 yılında Amerika da, Altın Şair. …ünvanı ,1992 yılında Yetenek Şairi ..1995 yılında Yurt Dışında Editörün Seçimi  Olağan üstü Başarı Ödülü aldı; sonrasında 1997-1998 yılları arasında, Ülkemizde Cumhurbaşkanlığı Protokol Müdürlüğünde görevlendirildi. Onun en tanınmış yanı ise, biyografisinin, başarılı yetenekli bir TÜRK olarak (World Who’s Who Hall of Fame ) de yer alması … Türkçe ve İngilizce , yazılarının ve makalelerin yer alması . Dünyada saygın kuruluşlarca, düzenlenen yazı ve şiir yarışmalarında sunumları ve Ödülleri yer almaktadır. Yurt dışında, uluslararası kongre ve konferanslarda, Türkiye ve Avrupa Birliği ile ilgili sunumları ve bildirilerinden dolayı ödüllendirilmiştir.

 

Hem yurt için de, hem de yurt dışında, çok sevilen bir İdol ..

Mesleğini çok seviyor. Çünkü, son derece fedakarlık gerektiren bir işi yaptığının her zaman bilincinde.  Bu işte, zaman kavramı yok .. saati yok. Sürekli kafanın çalışması, sürekli odaklanmak, sürekli okumak, insanlarla iletişim kurmak gerekiyor. Uluslararası ilişkiler, dış politika analizlerinin yanısıra, tiyatro , sahnede kendi şiirlerini ingilizce ve türkçe dillerinde tiyatro tezgahında dokuyor ve sanatsal tüm alanlarda ..  fakat bu sektörde hala yönetici kadrolarında kadınları pek göremiyoruz ama biz bununla alakalı çalışmalarımızı sürdürüyoruz.’ diye ifade ediyor. Tüm çabalarımız, bu yönde olmaya devam ediyor. İş dünyası ve akademik çevrelerden kamu alanından talep geldikçe, liderlik,girişimcilik, medya ve kültürel diplomasi alanlarında dersler vermeye devam etmek isteğini dile getirmekte…

Heyecan Nazlı Veziroğlu un güçlü olduğu alanlardan bahsederken ;

Uluslararası iletişim, yumuşak güç unsurlarından olan kültürel diplomasi ve medyayı ele aldık.

Bizce de…. Uluslararası ilişkiler, tiyatro ..sahne .piyes makale ,anlatım şiir vs.. onun için birer yaşam biçimi ve Heyecan Nazlı Veziroğlu …bu yaşamın tam içerisinde ..başarılı .saygın bir iş insanı …

Hem Ülkemizde,  hem de yurt dışında eğitimi ..  Ebeveyn diyarı Türkiye’ye olan sevdası, girişimci ruhu ,yardımsever kişiliği, bilim, teknoloji, sosyal medya ve Tiyatro   alanlarında da yaratıcılık özelliği ve bilge kişiliği ile toplumun sevgisini ve takdirini almış vasıfları üzerinde bulundurması , gelecekte de ,insanlık adına faydalı çoğu kapsamlı projelerin hayata kazandıracağını biliyor, ve kendilerine .

İyi ki varsın Heyecan NAZLI VEZİROĞLU diyorum

Levent KANDEMİR

REKLAM ALANI
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ