24.09.2021 - Ticaret Magazin
Ticaret Magazin

İyi ki varsın İlkyaz Öztürk ;

İyi ki varsın İlkyaz Öztürk ;
REKLAM ALANI

İyi ki varsın İlkyaz Öztürk ;

Tarihi M.Ö. 1390 – 800 yılları arasında hüküm süren Hitit (Eti) medeniyetine kadar uzanan,Roma Bizans ve Osmanlılarında yurt edindiği, birçok „jeotermal” sıcak su kaynağı da mevcut, Samandere Şelalesi ve Sırıkyayla Göknarı Tabiat Anıtları ile Paşabükü Dışbudak Ağacı Tabiat Anıtı ile ..Sanayi endüstri şehrimiz. Düzce

Bu yazı dizimizde ; aramızdan yani bizlerden birisine yer verdik. Rumuz kod adı ile İlkyaz Öztürk.

1969 Çankırı Kurşunlu Doğumlu ama Düzce onun için bir yaşam biçimi .bütün çalışmaları,etkinlikleri ,iş hayatı ile  İlkyaz ÖZTÜRK den bahsedeceğiz. Baba Nakliyat işi ile uğraşan emektar bir insan . Anne sosyal ve mali açıdan hem evin hem de her şeyin orta direği ..Annesinin Çankırı da görev alması sebebi ile. İlkyaz Burada doğup büyüdü. Öğrenim hayatı Düzce de geçti.  Annesinin tüm kazancı Babasının Nakliyat işinde sürekli yeniliklere ayak uydurması adına ,tüm harcamalar oralara gitti. Annesinin emekli olması ve Babasının kalp ve şeker  rahatsızlığı ve sonrasında  Annenin de rahatsızlanması ,evde ki tüm sorumlulukları İlkyaz ÖZTÜRK ün yani benim .  omuzlarına aktarmıştı.

Aile içerisinde kardeşlerimin .Annemin sorumlulukları benimle birlikteydi. Diyor.

Annemin Kalp nakli olması münasebeti ile İstanbul HASEKİ Hastanesinde ..kalp nakli olması gerekiyordu. Ama ne yazık ki Annem Kalp nakli olamadan Vefat etti.

Çalışmak zorundaydım ve çalışıyorum da ..

Babasının anılarını anlatırken şu ifadelerde bulunuyor.

Babamın hastalığı ,Annemin vefatı ile daha da depreşti desem doğrudur. Göz ameliyatı ,Kulak dinleme cihazı kullanıyor. Ben Kendisine Diş Hastanesinde tedavi amaçlı götürdüğümde söylediği cümleler adeta beni yıkmıştı .ifadesinde aynen “Doktor Bey benim için fazla özenme ..bezenme . Bizler daha fazla yaşama imkanına sahip insanlar değiliz . “

İşte Babamın bu masumane sözleri ile anladım ki;hem eğitim hem sağlık,hem de diğer bütün olayların başında sadece ve sadece maddiyatın yaşandığı bir ortamdayız …maalesef.

Ben halkdan ,halkın içerisinden gelen birisi olarak para nedir tanımadım. Bilmedim. Oturduğumuz Düzce deki evimiz de Depremden kalan bir olması sebebi ile yeni bir av alma imkanımız olmadı.

Şu anda bir Kamu teşekkülünde çalışıyorum. Yeni yeni hayata tutunma gayreti içerisinde …ilk defa Tur Firmalarında Turlara iştirak ediyorum. 2 günlük veya 3 günlük . hiç aracım olmadı . İşim nedeni ile hep Belediye ve Halk otobüslerinde seyahat ettim.

Ve ailede hasta bakmakdan başka bir sehre seyahatim genelde hastanelere dr.a ya annemi yada babami  muayene ettirmek icindi diyor.

Ben 85 yaşında Babamla hayatıma devam ediyorum. Onun duruşu,bir soluk nefesi bendeki o duygularımı biraz daha perçinleyip benden bir şeyleri alıp götürüyor diyor.

İlkyaz Öztürk Rumuzlu bu arkadaşımın ;

Onun Ülkesine  olan sevdası .bitip tükenmek bilmeyen çalışma azmi,

yoğun çalışma temposuna rağmen, bir o kadar sosyal yaşamını takdirle ,gururla anlatmak bizleri de bir o kadar duygulandırdı.

İyi ki varsın İlkay Öztürk  diyorum.

Saygılarımla ..

Levent KANDEMİR

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

REKLAM ALANI
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ