17.10.2021 - Ticaret Magazin
Ticaret Magazin

İyi ki varsın Murat SEÇKİN ;

İyi ki varsın Murat SEÇKİN ;
REKLAM ALANI

İyi ki varsın Murat SEÇKİN ;

Türk tarihi dahil Dünya tarihinde de İki büyük İmparatorluğa Başkentlik yapmış ,Fatih Sultan Mehmet Han gibi eşsiz bir Padişahın fetih ettiği Asya ve Avrupa kıtalarının birleştirdiği  eşsiz doğasının yanında ,kültürel ve tarihsel zenginliklerinin bünyesinde yaşattığı metropol aynı zamanda,Türkiye ekonomisinde sanayi ve endüstrin Başkenti mega kent. İSTANBUL.

Bu yazı Dizimizin çok değerli  enerji sektöründe başarıdan başarıya koşan vizyon sahibi ,Murat SEÇKİN’ den bahsedeceğiz. Evli ve 1 Erkek Çocuk Babası .İstanbul da ikamet ediyor.

27 Mayıs 1987 Üsküdar İstanbul Doğumlu. Kendi deyim ile doğup büyüdüğüm ama kendisine bir türlü doyamadığım şehir diyor. Haksız da değil .

Öğrenim yıllarının tamamına yakını doğup büyüdüğü şehir İstanbul da gerçekleşmiştir. 2011-2013yılları arasında  Anadolu Üniversitesi İşletme Bölümünde Lisans eğitimini ,2013-2015  yılında ise yine aynı fakültenin İktisat Bölümünde bitirerek Lisans eğitimini tamamladı.

Eğitiminde; işletme Yönetimi ve ORGANİZASYONU alanında   İstanbul Yıldız Teknik Üniversitesinde Yüksek Lisansını 2018 yılında tamamladı.

Murat Seçkin ‘nin ilk iş deneyimi ;Merkezi İstanbul da bulunan ,Araç Takip Sistemleri, Akıllı Kart, Akıllı Durak, Akıllı Bilet, Akıllı Kent, Akıllı Jeton, Personel Devam Kontrol Sistemleri , Geçiş Kontrol Sistemleri, Yemekhane Kredilendirme Sistemleri, Kişi Sayma Sistemleri vb. birçok otomasyon alanıyla ilgili özel projeler geliştirmiş Asis Otomasyon A.Ş. Firmasında   2005 yılında göreve   başladı .

Üstlenmiş olduğu görevi itibari ile ,  Türkiye’ nin  tüm Bölgelerinde ,Akaryakıt ve Lpg -Oto gaz dağıtım firmalarına ait otomasyon kurulumlarının işlevini gerçekleştiriyordu.

Bu görevinde yaklaşık 4 yıl görev alan Murat Seçkin.Enerji portalında Akaryakıt ve Lpg Dağıtım Şirketlerinin hemen hemen tamamına yakını ile stratejik anlamda iş birliğinin anahtarı konumunda yer almasını bildi.

2009 yılında ;

Türkiye’nin hemen hemen tüm Bölgelerinde petrol ürünlerinin depolama ve dağıtım hizmetlerini yürüten BALPET A.Ş. de Teknik Servis Yöneticisi olarak göreve getirildi.

Kurumunda, Teknik Ekip oluşturarak ,Bayilik sistemlerinde tank,pompa vs. tedarik zincirinin yönetimi konularında sistemli çalışmaları ile kadar kurumsallaşma yolunun önünü açmıştır.

Murat Seçkin 2012 yılına gelindiğinde ; Deneyim, edinim ve Saha tecrübesi olarak bir şeylerin yapılması gerektiğinin farkında idi.Eş zamanlı olarak 2012 yılında, 1983 yılında Malatya’da kurulmuş, önceliği LPG-Oto gaz olan Oralgaz Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketin de Teknik ve Lojistik Operasyon Müdürü olarak göreve başladığında ..Sorumlulukları ciddi anlamda arttığının farkında idi. Çünkü; Lojistik -Kredilendirme ve Teknik Destek anlamında yaklaşık 400 e yakın Bayiliğin sorumluluğunu taşıyordu.

O başarısının arkasında azim ve sebat ın etkin olduğunu ifade ederek ;

Başarı istek ve çalışma azmim sayesinde geliyordu.

İşte, kamu ve özel sektör kuruluşları ile nihai tüketicilerin gereksinimi için petrol ve petrol ürünleri satın alan, ithal eten ve ülkenin tümünü kapsayacak şekilde stoklar oluşturup pazarlamasını yapan Türkiye’nin PETROL OFİSİ Firmasına, 2015 yılında İstanbul’da Lojistik Operasyon Yöneticisi olarak göreve geldi. Yaklaşık 1300 e yakın Bayinin sorumluluğu kendisi ve ekibinin omuzlarında idi.  Çok çalışması gerektiğinin bilinci ile çalışmalarını yürütüyordu.

Enerji sektöründe 100 e yakın Akaryakıt bir o kadar da LPG oto Gaz Dağıtıcının bulunması, Diğer Rakip Firmaların iştahını kabartıyordu. Diğer Dağıtım Firmaları Bayi Transfer edilmesi noktasında çok cazip Teklifler  unumu ,Petrol Ofisi dahil Bir çok Kurumsal Firmadan Transferlerin gerçekleşmesi neticesinde  2018 Yılında Bu kurumdan kendi isteği ile ayrılmak zorunda kaldı.

2018 yılında ;

Petrol ve Gaz şirketi TOTAL Fina ve ELF Aquatine’in birleşmesi ile bu şirketlere ait yapıştırıcı firmaları olan BOSTİK ve Ato Findley birleşmiş, BOSTİK Findley isimli Firmaya,Proje Geliştirme İhracat operasyon süreç Müdürü, olarak göreve getirildi. Yaklaşık 14 yıldır Enerji Sektöründeki tüm birikim deneyim ve tecrübelerini bu Firmada göstermek istiyordu. Ülkemizde enerji

Birimlerinde,tedarik zinciri,lojistik ,pazarlama noktalarında başlayan sıkıntılı süreç devam ettiği için 2019 yılının son çeyreğinde ayrılmak zorunda kalmıştır.

O enerji Sektörü dahil bir çok Firmanın Üst Düzey Yöneticiliği konularında Uzman ..

Dünyada ve ülkemizde her geçen gün büyümesini sürdüren enerji sektörü ve onun tüm bileşenleri adına sahip olunan tüm  prensiplere sahip çıkmak, global arenada ülkemizin kazanımlarını artırmak için çalışmalarımı aynı inanç ve umutla sürdürüyorum .diyor.

Görevimin ;şartlar her ne koşulda olursa olsun kutsallığının bilincindeyim.

Genç bir o kadar kararlı olan ;

Memleketi ne olan aşkı ve sevdası,enerjiden hayata dair tüm alanlarda göstermiş olduğu özverili tutum ve davranışlarını gıpta ile izliyor, Ülkemiz Sanayi, endüstri ye katacağı pozitif değerlerin bilinci ile ,kendisini kıvançla alkışlıyoruz.  Ülkemiz Sanayi, endüstri ye katacağı pozitif değerlerin bilinci ile ;

İyi ki varsın Murat SEÇKİN diyoruz.

 Levent KANDEMİR

 

 

REKLAM ALANI
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ