24.09.2021 - Ticaret Magazin
Ticaret Magazin

İyi ki varsın Nesibe TÜKEL ;

İyi ki varsın Nesibe TÜKEL ;
REKLAM ALANI

İyi ki varsın Nesibe TÜKEL ;
7.500 yıllık geçmişinde; Hititlerden…. Frigyalılara, Roma’dan Osmanlı’ya pek çok uygurlığa ev sahipliği yapmış her bir yöresinde buram buram tarih kokan ,İpek Yolu’nun kavşağında,Asya’dan gelip Avrupa içlerine uzanan Türklerin Anadolu’daki ilk durağı. Hacı Bektaş-ı Veli’nin hayırlı ve bereketli dualarıyla bu eski tarihi şehir; âlimler konağı, fazıllar yurdu ve şairler yatağı TOKAT …

Bu yazı dizimiz de 1975 Tokat doğumlu ..kalabalık 6 kardeşin içerisinde doğup büyüyen,öğrenim hayatının büyük bir Bölümünü yaşadığı doğup büyüdüğü topraklarda gerçekleştirdi. Çocukluk yaşlarında bir çiftçi Ailenin bireyi olması sebebi ile , komşulara süt yoğurt yumurta meyve satarak .hayatın tam içerisinde yer aldı.

O; hayatın her koşulunda ..zorluklar olarak bahsedilmenin yanı sıra ; Azmin ,gayretin,sabrın ve Başarının ismi diye bahsedilmesini istiyor. Üniversiteyi zor da olsa bitirmeyi başardı.

Tokat da yaşadığı dönemlerde..Ebeveynlerinden her zaman destek gördü.

1994 den 1997 yılları arasında ..

Tokat Kadın Platformu Girişimci Kadınlarda, sosyal işlerde hizmetler vermeye başladım..Radyo programlarında yer alarak Onların adeta sesi .oldu.Ülkemizin saygı dergilerinde yazıları adeta çığır açıyordu. Siyasi anlamda Bir Partinin Gençlik Kollarında yer alması onu ,Konferans ,brifing ve panellerde ve Sivil Toplum Kuruluşlarında aranan insan konumuna taşıdı ve bir çok projeye imza attı.

Nesibe TÜKEL EVLİ VE 3 ÇOCUK Annesi.

Bir çok Sosyal Sorumluluk Projelerde görev almasının yanı sıra …alınan bir çok plaket ve Ödül de isminden söz ettirmeyi başaran Nesibe TÜKEL .

İNCİ TOKAT’IN ENLERİ ÖDÜLÜ nden bahsetmemek olmaz. UYAFA PROJESİ GENEL BAŞKAN YARDIMCISI, SİVİL TOPLUM PLATFORMUNDA SOSYAL KÜLTUR VE TURİZM BAŞKANLIĞI olarak görev alıyor. UYAFA FUTBOL AKADEMİSİ yeni bir proje olmasının yanı sıra ..Türkiye deki tüm çocuklara …Futbolun bir oyun olduğunu ,Oyun içerisinde , “Irkçılık, ayrımcılık, şiddet, holiganizm ve maç fikrini de içeren dünyadaki futbol bütünlüğüne yönelik sosyal haksızlıklara ve tehditlere karşı bilinçlendirmektir” diyor.

UYAFA daki ,ŞIRNAK ilindeki bu evlatlarımız İspanya da gerçekleştirilen Costa Brava Futbol Turnuvası’nda şampiyon oldu.

Nesibe TÜKEL ; in

TÜRK /ARAP DOSTLUK DERNEĞİNDE İŞ DÜNYASI KOMİSYON BAŞKANLIĞI

UYAFA PROJESİ GENEL BAŞKAN YARDIMCILIĞI

İLLER FEDERASYONU KURUCUSU VE BAŞKANLIĞI

Nesibe Tükel ; aynı zamanda . SÖZ MEDİA, HABERİNİ OKU, HABERLER GÜNDEMİM, AKASYAM HABER, HABER 111, HABER34.IST, HABERX, RISALE ANTEP gazetelerinde yazılar yazıyor.

Başarılı STK ve siyaset kadını, iş insanı Nesibe Tükel, yaptığı çalışmalarla toplumun bütün kesimleri tarafından takdir edilirken, bir ödül haberi de kısa adı ESVED olan, Eshab-ı Kehf Vakıf Kültür Eğitim ve Araştırma Derneği’nden geldi. Bu yıl 12’ncisi düzenlenecek olan ödül törenlerinde 31 Ekim tarihinde Grand Ankara Otel’de “YILIN GİRİŞİMCİ KADIN” ödülünü alacak olan Nesibe Tükel, başarılarla adından söz ettirmeye devam ederken, biz de o başarılarının daim olmasını diliyoruz…

28/29 Eylül tarihlerinde Grand Ankara Hotel de, Türkiye – Afrika Yatırım, Ticaret Zirvesi organizasyonunda Proje Danışmanı olarak katkılarından dolayı ,Somali Devlet Başkanı Yardımcısı Ahmed E. Osman tarafından ödüle layık görüldü.

Nesibe TÜKEL ;Tokat ’ın Ankara ’daki adeta Gurur Abidesi.

Siyasi platformlarda AKPARTİ Kadın Kollarında Ve Gençlik Kollarında görevleri var ve halen devam ediyor. İleride Gönüllerin Vekili olmak için çalışmaları tüm hızı ile sürüyor.

Nesibe Tükel ..doğup büyüdüğü Tokat İline aşık. Tokat insanı da onu her anlamda bağrına basıyor. Ülkesine olan sevdası .bitip tükenmek bilmeyen çalışma azmi,çok yönlü düşünebilen, insanlara her konuda yardım elini uzatması , medyanın her alanından, tüm STK lara kadar sunduğu ezber bozan gelişim çözümleri danışmanlığı, hizmetleri takdire şayan .yardımsever kişilikli sosyal lider …

Bu nedenle toplumda iş kadını olması,sağduyusu ve göreceli davranışları ile ;

İyi ki varsın Nesibe TÜKEL diyorum

Levent KANDEMİR

REKLAM ALANI
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ