17.10.2021 - Ticaret Magazin
Ticaret Magazin

İyi ki varsın Rukiye AYDIN;

İyi ki varsın Rukiye AYDIN;
REKLAM ALANI

Bu yazı dizimizde ; iş kadını,siyasetçi,yardımsever ve sivil toplum kuruluşlarında bir çok başarıya ortak olmuş. Tokat İlinin Enlerinden Rukiye Aydın a yer verdik.
İyi ki varsın Rukiye AYDIN dedik.

Yeşilırmak havzasının bereketli toprakları üzerinde kurulmuş,bir çok medeniyetlere tanıklık etmiş tarihi dokusu,Anadolu topraklarında Çanakkale ruhunun zamanında böyle cesur bir nesil yetişdirmiş olduğu 15 li gençleri,Sanayi kültür mozağiyi , Ellik halayı , Zindanlar ve geçitlerle ünlü olan Kalesi, sarkıtlar, dikitler, sütunlarla Ballıca Mağarası ,yaprak sarması ve leziz yemekleri ile TOKAT …

Bu yazı dizimizde TOKAT İlinde 07.05.1972 tarihinde doğup büyüyen,öğrenim hayatı boyunca hep himmet aşkı ile yanıp tutuşan yüreğini toplum yararına harcayan bir yürek. İlkokulu üstün başarı ile tamamladı. Sonrasında Kur’an- Kerim kursuna devam etti. Akabinde üstün başarıyla Hafızlık diplomasını aldı. Anadolu İmam Hatip Lisesini bitirdi.sonrasında İletişim bölümünü öğrenim hayatının diğer bir kesitine ekledi. Evli ve 3 çocuk Annesi.

Rukiye AYDIN : Soyadı gibi aydın bir insan . İş hayatına katılımı yıllar önce gerçekleştirdi.

Hayatta birçok sıkıntıyla karşılaştıklarını ve pek çok zorluklardan geldiklerini anlatan Rukiye Aydın “Hayatta birçok sıkıntılar yaşamamız nedeniyle birçok insana nasıl ekmek veririz diye düşündük. Daha çok insanlara ulaşabilmek, daha faydalı nasıl işlerle uğraşabiliriz mantığı ile yola düştük. Daha çok insanlara nasıl istihdam sağlayıp, pek çok insana iş kapısı açabilir miyiz düşüncesi ile yeni bir iş sektörüne katılmaya karar verdik.
Deri ve konfeksiyon üzerine imalat yeri kurduk.Bu tesisimizde de daha çok insanlara istihdam sağladığımızı ve yöreye katkı sağladığımızı düşünüyoruz. Taşımasından, üretiminden pazara sunulana kadar pek çok insana iş imkanı, gelir kapısı sağladığımızı düşünüyoruz” ifadelerini kullandı.
Daha sonrasında Balık üzerine restorant açtı. 30 senedir bilfiil ticari hayatını başarılı bir şekilde yürütmektedir.

Hizmette sınır tanımayan bir kimliğe sahip olmanın gururunu taşıyor.Onun çalışmalarından bahsetmek gerekirse ;

Çağrı FM.Radyosunun kurucuları arasında yer aldı.
Spikerlik yaptı..
Çeşitli defileler düzenledi.
Bir çok yeniliğe imza attı.
Semerkand dergilerinde bir çok yazıları ve şiirleri yayınladı.
Aydın Kitapevi isimli işyerinde hizmet veriyor.

Kadın platformu adı altında çeşitli dallarda çalışmalarda bulundu..bunlardan bahsedebiliriz .

Kendisi Kıbrıs Gazisi eşidir.
Sivil toplum kuruluşlarında şehit ve gazi birim başkanlığında bulundu. Bir GAZİ EŞİ olarak başkanlığını yaptığı kuruluştaki görevi halen devam etmektedir.

. Bu başarıları çalışmalarını almış olduğu plaket ve ödüller le taçlandırdığını sötlemeden geçemeyiz.

Hem Televizyon kanalarında TV8 başta olmak üzere KANAL D, SHOW TV, DURAK TV, KANAL 60 gibi kanallarda proğramlar düzenledi.

Rukiye AYDIN Siyasi Parti ..Gençlik Kolları ,,Kadın kollarında aktif görev almasının yanı sıra . Kendi Bölgesinden Milletvekili Aday adayı da oldu. Halen bu platform üzerinde etkin çalışmalarını sürdürmekte.

Onun Ülkesine olan sevdası .bitip tükenmek bilmeyen çalışma azmi,sosyal ve toplumcu düşünebilen, insanlara her konuda uzatılan elin ,mutlaka toplum için bir fayda kazandıracağı bilinci ile , medyanın her alanından, tüm STK lara kadar sunduğu ezber bozan gelişim çözümleri ,fikirleri ,sunumları danışmanlığı ve bir çok sayamacağımız hizmetleri ,takdire şayan .yardımsever kişilikli sosyal lider duruşu..ayrıca toplumda iş kadını olması,sağduyusu ve göreceli davranışları ile

İyi ki varsın Rukiye AYDIN diyorum.

Saygılarımla ..

Levent KANDEMİR

REKLAM ALANI
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ