24.09.2021 - Ticaret Magazin
Ticaret Magazin

İyi ki varsın Sadık YAHŞİ,

İyi ki varsın Sadık YAHŞİ,
REKLAM ALANI

İyi ki varsın Sadık Yahşi,

Tarihi MÖ 4000’e kadar uzanan tarihinde günümüze dek ,bir çok medeniyetlere ev sahipliği yapan,tabiat şartlarının ve coğrafi konumunun uygun ve elverişli olması,Anadolu’da en eski yerleşim merkezlerinden birisi olmasını sağlamıştır. İpek Yolu üzerinde, Palandöken Dağı’nın eteklerine kurulu yerleşim yerinde ;Ata sporumuz  Cirit Oyunu başta olmak üzere , gelenek ve göreneklerine bağlılığını  asırlardır devam ettirmesinin yanı sıra Anadolu’da bir çok efsanelere de tanıklık eden bir tarihsel dokusunda evliyalar beldesi, Dadaşlar diyarı ERZURUM ..

İyi ki varsın yazı Dizimiz de ;Dadaşlar diyarı Erzurum doğumlu ,ancak İZMİR ‘ de eğitim hayatına devam eden bir soluğa,iş yaşamındaki (dijital dönüşüm,teknoloji yönetimi,pazarlama yönetimi ,Satış Yönetimi ve Planlama -Geliştirme )alanlarında uzmanlaşmış , farklılıkları ile  1974 yılında Erzurum’da doğan Sadık M. Yahşi ye yer verdik.

Öğrenim hayatı boyunca İZMİR ‘ de  1992 yılında Lise tahsilini tamamlamış  ve  memleketi Erzurum dan her solukta bahseden anlayışını hiçbir zaman bozmamış sonrasında  ,AÖF Turizm ve Otelcilik bölümünden mezun olmuştur.

O lise yıllarından hemen sonra , 1992 yılında Batı Mutfak Ticaret ve Şınık Mimarlık’ta sırasıyla mağaza sorumlusu, ön muhasebe, mağaza müdürlüğü ve Şınık Mimarlıkta Şantiye şefliği yaparak iş hayatına atıldı. Burada 5 yıllık iş yaşamın da, sanki geleceğinin temellerini atarcasına bir çok ilklere imza attı.

1997 -2000 yılları arasında Dizayn Mobilya’da Bayi Koordinatörü, Pazarlama ve Satış Müdürlüğünü görevini üstlendi. 1998 yılımda Türkiye’de mobilya sektöründe ilk CD Room kataloğunu yapan ekibi yönetti.

Yönetim -İnsanları Yönetmek konularında Uzmanlaşan kariyer yaşamına ;2004 yılında Antalya Belek’te Papillon Belvil Otelde, Otel içi işletmelerin Genel Müdürlüğünü üstlendi.

2006 yılında Ukrayna’nın başkenti Kiev’de Fellini Ayakkabı mağazalarının kurum koordinatörlüğünü HR, Finans, CRM departmanı, IT ve lojistik departmanlarını kurdu. Tüm ülkede 8 Şehirde mağaza kurulumları yönetimini üstlendi. (30 Mağaza Şehirler; Kiev, Kharkov, Donetsk, Dnepropetrovsk, Cherkassy, Lvov, Odessa , Zaporojie)

Türkiye den .yani Ülkesinden uzakta .Yeni bir kültür ve onun getireceği yeni yaşam tarzına alışmak kolay olmayacaktı elbette. Asıl önemli olan bu yeni başlangıçta hemen pes etmemek ve uyum sağlamak onun için zor olmadı. Yeni iş insanları ile tanıştı.sosyal oldu ve uyum sürecinde başarıla ardı sıra geldi.
2010 yılında , Kyiv, Odessa, Crimea, Kharkov, Khmelnitsky bölgelerinde toplam da 226 İşadamı ile ,TÜİD (Türk Ukrayna İşadamları Derneği) Genel Sekterlik görevini üstlendi.

2011 yılında , Ukrayna’da ;60 şehirde 100’ün üzerinde ofis ve 1000 üzerinde çalışanı İle yolcu taşımacılığı ve kargo şektöründe öncü şirketlerden ,Günsel Group ‘da Satış ve Pazarlama departmanında ,Genel Müdür yardımcılığı görevini  üstlendi. Bu Firmada ,tüm IT alt yapısının yenilenmesi, firma içi kargo ve yolcu taşımacılığı yönetim yazılımının CRM dahil yeniden planlanıp, tasarlanıp uygulanmasın da ,ekip liderliği yaptı.

2012 yılında yine ,Ukrayna’da önde gelen sistem entegratör ve internet servis sağlayılardan Synchron’da Satış ve Pazarlamadan sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevinde de bulundu.

Yut dışı faaliyetlerine devam ederken .2014 yılında Türkiye’de; See Smart Dijital ve teknoloji pazarlama danışmanlığı şirketini kurdu. SeeSmart Dijital, Dijital Pazarlama, Sosyal Medya hesaplarının planlaması ve yönetilmesi, Arama motorları optimizasyonu, kurumsal sunumlar, Haber portal, bloglar içerik yönetimleri ve İnternet reklamları danışmanlığı hizmetlerini halen veriyor.
2016 yılında Türkiye de ve yurt dışında hizmet veren , Kaspian Elektrik Elektronik Zayıf Akım sistemlerinde Firmanın İş Geliştirme Uzmanlığı Görevinde bulundu.

Sadık M. Yahşi , Dijital Dönüşüm konusunda ve şirketlere CDO (Chief Dijital Officer) ve bağlı ekiplere şirketler içinde doğru şekilde konumlanmalarını sağlamak teknoloji, pazarlama ve satış üzerine önemli kurumlara danışmanlık hizmetleri vermektedir.

Şu anda ; Ukrayna’da Yolcu Taşımacılığı ile ilgili ödeme tahsilatı yapan Citycard  firmasında; bu firmanın Ülke Müdürlüğünü yapıyor.

 

Biliyoruz ki ; Sadık M.Yahşi  , hem yurt dışında hem de Ülkemizdeki bütün başarılarının altında yatanın ; büyük bir azim ve dirayetin sonucunda olduğunun idraki içerisinde, İnanıyoruz ki ,yeni bir çok projelere de imza atacaktır.

 Ülkesine olan sevdası ,girişimci ruhu ,yardımsever kişiliği ,teknoloji alanında yaratıcılık özelliği ve bilge kişiliği ile toplumun sevgisini ve takdirini almış vasıfları üzerinde bulundurması sayesinde, Sanayi, Turizm, Finans Kurumlarında Ülkesine kazandırdığı değerlerden dolayı :

İyi ki varsın Sadık M. YAHŞİ diyorum.

Levent KANDEMİR .

REKLAM ALANI
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ