17.10.2021 - Ticaret Magazin
Ticaret Magazin

İyi ki varsın Şebnem Bursalı;

İyi ki varsın Şebnem Bursalı;
REKLAM ALANI

İyi ki varsın Şebnem BURSALI;

M.Ö. 3000  yıllarına kadar uzanan eşsiz tarihi ile ,Hititler ,Persler, Lidyalılar, frigyalılar,  ,Anadolu Selçuklu ve en son Yıldırım Beyazıt tarafından Osmanlı egemenliğine dahil olup 600 yıllık  tarihinde derin izler bırakıp ,Kurtuluş Savaşı ile birlikte Türkiye Cumhuriyeti tarihinde eşsiz kahramanlıklar yaşayan Efeler Diyarı ,Sanayi Kültür Bilim ve Sanatın eşsiz örneklerini bağrında yaşatan turizm Kentimiz AYDIN ;

Ülkemizin , Sanayi Bilişim, iletişim, enerji, turizm, tarım, otomotiv ve benzeri bir çok alanlarında hizmet etmiş ve halen etmekte olan insanlarına iyi ki varsın diyoruz ve ilki yapılacak  bu ödül törenini her sene tüm sektörlerdeki başarılı iş insanlarını buluşturmasını amaçladığımız bu yazı dizimiz de .Koç Grubundan Rahmi Koç -Sabancı Ailesinden Ali Sabancı ve Güler Sabancı ya , Alarko Holding den Leyla ALATON’ dan TOBB Başkanımız Rıfat HİSARCIKLIOĞLU ndan TÜSİAV başkanı Veli SARITOPRAK a kadar tüm değerlerimizin yer aldığı iyi ki varsın yazı dizimizde , .Bağlı bulunduğumuz İletişim -Medya Sektörün duayen ismi Şebnem BURSALI ‘nın olması bizlere kıvanç verdi ve yazı dizimize başladık.

Şebnem BURSALI 1972 Aydın doğumlu..iLK Öğrenim ve Lise yıllarını doğup büyüdüğü Şehirde tamamlayan Şebnem Bursalı’nın Baba tarafı Selanik Arnavut Göçmeni ..Anne ise tam bir yörük insanı ..Karadeniz den . Trabzon-Sürmeneli ..

Eğitiminde MEMLEKETİ Aydın ın rolü büyük .çocukluk yılları,anıları,arkadaşlıkları hepsi orada yaşandı. Eğitim yıllarının Üniversite ve sonrasında ,Başkent  Ankara ‘nın rolü bir hayli büyük. 1989 yılında ,Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesinden Mezun olan Bursalı ‘nın

İletişim ,onun için artık bir hayat felsefesi olmakla birlikte ,yaşam biçimi ve bir o kadar da Kariyerinin ilk basamakları anlamına geliyordu.1993 yılına gelindiğinde , kamu yayıncılığı sorumluluğu ile hareket eden ,ülkemizin kültür, sanat ve eğitimine önemli destek sağlamış kurumu TRT –(Türkiye Radyo ve Televizyon Kurumu ) nda Reha Muhtar ile Ateş Hattı programında Yapım elemanı ve Muhabir olarak Görev aldı .

1994 Ağustos ayında o dönem yayın yapan Gün Gazetesinde muhabir ve röportaj yazarı olarak işe başladı. Gün Gazetesi kapanınca Yeni Asır Gazetesi’nde köşe yazarı ve röportaj yazarı oldu.

1995 yılında da Yeni Asır Ankara Temsilcisi oldu. O dönem Siyasi-Aktüalite dergisi Aktüel’de haftalık siyasi analiz yazıları da yazdı. Aynı zamanda ATV’deki Fatih Çekirge’nin hazırlayıp sunduğu ATV’de yayınlanan İktidar Oyunu isimli haber programında yapımda çalıştı. Sabah Ankara’da “Şebnem Bursalı’nın Oltasına Takılanlar” isimli köşesinde haftada 3 Gün Ankara kulislerinde konuşulanları okuyucularına aktardı. 1996-2002 yılları arasında Takvim Gazetesi Ankara Temsilciliği ve köşe yazarlığı da yapan Şebnem Bursalı, aynı zamanda ”Özel Haberleri” ve ”Kulis Haberleriyle” Sabah Gazetesi’nde yer aldı. 2008 yılı Ekim ayında Türkiye’nin yaşayan en eski gazetesi Yeni Asır’ın Genel Yayın Yönetmeni olarak İzmir’e gitti. 2017 başına kadar sürdürdüğü bu görevin ardından ocak ayından bu yana ATV Ankara Temsilcisi olarak 19 yıl aradan sonra tekrar Ankara’ya döndü. 9 Ekim 2017 tarihinden itibaren de ATV Ankara Temsilciliğinin yanında, Takvim Gazetesi Ankara Temsilcisi Ve Köşe Yazarı olarak görevine devam etmektedir.

1994 yılında Muhabir-Röportaj yazarı olarak girdiği Sabah Grubunun yazılı ve görsel bütün yayın organlarında görev yapan Bursalı, Turkuvaz Medya Grubunda en uzun süre kesintisiz görev yapan bir kaç gazeteciden birisi 24 yıllık meslek hayatının 23 yılını geçirdiği Turkuvaz Medya Grubunu evi ve tüm hayatı olarak nitelendiren Bursalı, aynı zamanda Radyo Televizyon Gazetecileri Derneği’nin Başkan Vekilliğini yürütüyor.

İşletme Yüksek Lisansı yapan Bursalı, 2017 yaz döneminde Washington’daki Mentora College’daki eğitiminin ardından şimdi de Türkiye’de ikinci Üniversite olarak Hukuk Fakültesini okumaya hazırlanıyor.

Şebnem Bursalı Gazetecilik mesleğinde, kaynağını kendisi yaratan, oldukça  hassas  bir yapıya sahip ,halkımızı ,yakından tanıma özelliği bulunan bir değer. Okurlarının , merak ettiği şeyleri, onlarla ,iç içe olarak çözmeyi başaran bir duayen.Aynı zamanda ,köşe yazılarında yaptığı haberin kaynağının doğruluğunu, güvenilir olduğunun bilinci ile okurlarının güvenini sağlamış iyi bir editör.

Aynı zamanda ,Bir yanda iş kadını diğer yanda anne olmanın getirdiği sorumluluklar karşısında,yine saygın ve bir o kadar dik duruşu ile iyi bir Anne.

Ülkemiz de Şebnem BURSALI gibi iletişim ,Basın ve Medya alanlarındaki  varlığı;

Toplumsal ,ekonomik ve siyasal gelişmelerle gazetecilik alanları dahil .Ülkemizde ve Dünyada gerçekleştirilen ,sempozyumlar, konferanslar, paneller ve yayınlar gibi çeşitli akademik çalışmalar ile İletişim ve medyada , istihdamın, kaynakların, iş gücünün ve TV-Gazetecilik ve haber kaynaklarının da  önünü açıyor.

 O dünya ve Ülkemizde  övgü ile bahsedilen başarılı bir İş İnsanı .

Ülkesine olan sevdası ,girişimci ruhu ,Basın ve Medya  alanında yaratıcılık özelliği ve bilge kişiliği ile toplumun sevgisini ve takdirini almış vasıfları üzerinde bulundurması ayrıca ,Ülkesine kazandırdığı değerlerden dolayı :

İyi ki varsın Şebnem BURSALI diyoruz.

Levent KANDEMİR

 

 

REKLAM ALANI
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ