24.09.2021 - Ticaret Magazin
Ticaret Magazin

Nail Olpak Turkcell’e atandı

Nail  Olpak Turkcell’e atandı
REKLAM ALANI

 

Nail Olpak kimdir kaç yaşında nereli ve ne iş yapıyor? Olpak Turkcell’e atandı

1961’de Burdur’da doğan, Aydın’da ortaöğretim gördükten sonra İstanbul Teknik Üniversitesi’nde lisans eğitimini tamamlayan Nail Olpak, Turkcell’in bağımsız yönetim kurulu üyeliğine atandı. Gelen bu son dakika haberinin ardından ‘Nail Olpak kimdir, kaç yaşında, nereli?’ soruları merak edilmeye başlandı…

06.03.2020  11:51

Karar.com

Adidas, Fila, Arena, Rowenta, Tefal gibi dev şirketlerde çalıştıktan sonra kendi şirketini kuran ardından, İTO’da Meclis Üyeliği yapan Nal Olpak, iyi derecede İngilizce, orta derecede de Arapça ve İtalyanca biliyor. İşte Nail Olpak’ın hayat hikâyesine dair tüm bilgiler…

1961’de Burdur‘da İbecik köyünde doğan Nail Olpak’un babası Halil Olpak’dır. İlkokul’u Muğla’nın Dalaman ilçesinde okuyan Nail Olpak, ortaokulu yatılı olarak Aydın’ın Nazilli ilçesinde bitirmesinin ardından liseyi Aydın Lisesi’nde yatılı olarak bitirdi. 1977’de mezun olduktan sonra İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Bölümü’ne giren Nail Olpak, üniversitenin ardından yüksek lisansı eğitimini de enerji alanında yaptı.

BİRÇOK ÖNEMLİ ŞİRKETTE ÇALIŞTI

İş yaşamına 1983’te Umar A.Ş.’de mühendis olarak başladıktan sonra Beko Dikiş Makinaları üretiminde Fabrika Müdür Yardımcısı olarak çalışan Nail Olpak, 1989’da Cankurtaran Holding şirketlerinden Esem Elektrik Sayaçları A.Ş.’de Proje Müdürü olarak işe başladı. Aynı grupta 17 sene boyunca görev yapan Nail Olpak, bu zamanlarda dünyanın sayılı firmalarından Molveno, Siemens, Adidas, Ave, Fila, Arena, Rowenta, Tefal, vb kuruluşlar ile ortaklık, lisanslı üretimler, yurtiçi ve dışında ticari faaliyetler gerçekleştirerek çok iyi bir kariyer yaptı.

KENDİ ŞİRKETİNİ KURDU

2005’te kendi rızasıyla Cankurtaran Holding Başkan Yardımcısı görevinden ayrıldıktan sonra iki arkadaşıyla beraber NORA Elektrik Malzemeleri şirketini kuran ve şirketin ortağı ve Yönetim Kurulu Başkanlığını yürüten Nail Olpak, İstanbul Ticaret Odası (İTO) Meclis Üyeliği yaptı. Mimarlar Mühendisler Grubu, Huzur Hastanesi Vakfı ve Kandilli Kulübü Yönetim Kurulu iyeliği de yapan Nail Olpak, iyi derecede İngilizce, orta derecede Arapça ve İtalyanca biliyor.

2012’de gerçekleştirilen MÜSİAD‘ın 21. Genel Kurulu’nun arkasından yeni Genel Başkan seçilen Nail Olpak, evli ve 2 çocuk babasıdır.

 

TURKCELL’E BAĞIMSIZ ÜYE OLARAK ATANDI

Sermaye Piyasası Kurumu’nca yayımlanan haftalık bültende; 3 bağımsız yönetim kurulu üyesinden biri de Nail Olpak oldu. Tahsin Yazar ve Afif Demirkıran da Nail Olpak ile birlikte atanan isimler…

Turkcell’e üç bağımsız yönetim kurulu üyesi atandı. Turkcell’in yönetim kuruluna Nail Olpak, Tahsin Yazar ile Afif Demirkıran’ın bağımsız yönetim kurulu üyesi olarak atandığı belirtildi.

 

REKLAM ALANI
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ