24.09.2021 - Ticaret Magazin
Ticaret Magazin

OSTİM’DE İKİ STK GÜÇBİRLİĞİ YAPACAK

OSTİM’DE İKİ STK GÜÇBİRLİĞİ YAPACAK
REKLAM ALANI

OSTİM’de üretim yapan sanayici ve işadamlarının üyesi olduğu iki derneğin yönetimi bir araya geldi. ORSİAD ve OSİAD’ın yönetimleri, bölgenin geleceği için güçbirliği yapmaya, ortak projeler hayata geçirmeye karar verdi.

OSTİM Organize Sanayi Bölgesi Sanayici İşadamı ve Yöneticileri Derneği (ORSİAD) Başkanı Levent Çamur ile yönetim kurulu üyeleri, bölgede faaliyet gösteren bir diğer STK’yı; OSTİM Sanayici Ve İşinsanları Derneği (OSİAD) Başkanı Süleyman Ekinci ve yönetimini ziyaret etti. Son derece samimi bir havada gerçekleşen ziyarette Başkan Levent Çamur, her iki STK’nın da OSTİM için çalışıp çaba gösterdiğini anımsattı, “Önemli konularda birlikte hareket eder, OSTİM için OSTİM’li sanayicilerimiz için ortak projeler, geniş katılımlı toplantılar gerçekleştirirsek son derece verimli sonuçlar alabiliriz. Biz her türlü işbirliğine hazırız” dedi.

OSİAD Başkanı Süleyman Ekici de iki derneğin yönetimi ve üyelerinin aynı bölgenin insanları olduğunu kaydetti. Ekinci, “OSTİM için ne yapılması gerekiyorsa birlikte yapar, elimizi taşın altına koyarız. Sizin halledebileceğiniz konularda siz kapıları zorlarsınız, bizim halledeceğimiz konularda biz zorlarız. Ama’sız, koşulsuz işbirliğimizi sürdürürüz” diye konuştu. Görüşmede taraflar, birlikte yapılabilecek projelerle ilgili de görüş alışverişinde bulundu. İki derneğin öncülüğünde bir lojistik fuarı düzenlenmesi, bankalarla krediler ve kredi faizleri konusunda işbirliği yapılması, OSTİM’de faaliyet gösteren 35 yaş altı genç iş insanları için bir platform oluşturulması, bu sayede ikinci ve üçüncü kuşakların birbirini tanıyıp iş yapmalarının sağlanması konularında fikir birliğine varıldı. Ziyarette ayrıca OSTİM’den yapılan ihracatın arttırılması konusunda da iki STK’nın ortak çalışma yapması fikri benimsendi.

 

REKLAM ALANI
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ