24.09.2021 - Ticaret Magazin
Ticaret Magazin

Sektöre yön verenler ,İyi ki varsın Çağdaş Demirağ;

Sektöre yön verenler ,İyi ki varsın Çağdaş Demirağ;
REKLAM ALANI

Sektöre yön verenler ; İyi ki varsın Çağdaş Demirağ;

ilk kuruluş tarihi kesin olarak bilinmemekle birlikte,M.Ö dönemlere kadar uzanan Bizans,Roma ve Osmanlının en önemli yerleşim merkezlerinden,  23 Nisan 1920 tarihinde kurulan Türkiye Büyük Millet Meclisi Hükümetinin merkezi  olarak ilan edilen ve sonrasında  13 Ekim 1923 tarihinde çıkarılan bir kanun ile Türkiye Cumhuriyeti’nin başkenti olmuş. Savunma sanayi ile ilgili en önemli yatırımların bulunduğu Kültür,ekonomi ve Bürokrasinin kalbi TBMM içerisine barındıran Başkentimiz ANKARA.

Yazı Dizilerimizin bir çoğunda Sanayi,İletişim,Enerji,Bilişim STK Liderleri ,Eğitim ,Sağlık ve Hukuk alanlarında Bir çok iyi ki varsın İnsanlarına yer verdik. Bu yazı dizimizde farklı bir kategoriden Enerjinin tam yerinden Uzman enerji sektöründen bir isme yer verdik.

Çağdaş Demirağ ;

1975 Ankara Doğumlu, İlköğrenim yılarını ÖRGÜN Öğrenim İngilizce Bölümünde yukarıda anlatım ve tanıtımını yapmış olduğumuz ,Ankara da tamamladı. 1992 yılında TED ANKARA KOLEJİNDEN mezun oldu.

1999 yılında ,İhsan Doğramacı Bilkent Üniversitesi, İktisadi, İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesi İktisat Bölümünden Mezun oldu.

1998 yılında  Schlumberger Overseas S.A. Petrol  Firmasında yaklaşık 1 ay .Petrol Ürünleri konusunda Stajerlik eğitimi, yine aynı yıl VAKIFBANK A.Ş. Ankara şubesinde ..Kredilendirme Departmanında ..Finans Uzmanı olarak Stajerlik eğitimi aldı.

1999 yılında DO -Dış ticaret isimli bir Firmanın Satış Müdürlüğü görevini üstlenen Çağdaş DEMİRAĞ;

Firma etkinliğinde ; İthal edilen hızlı tüketim malları satış ve pazarlama faaliyetleri,yeni satış kanalları ve bayilikler oluşturulması. Kredi takibi.pazarlama faaliyetleri sorumluluğu, reklam, sponsorluk. Ve Satış ekibi yönetimi. (5 satış temsilcisi ve 1 satış asistanı) •Yeni ürün araştırma ve ithalat sorumluluğu görevini üstlendi.2 yıl görev yaptı ve sonrasında ,

2001 yılına gelindiğinde ,Enerji piyasasının o dönem marka Firmalarından PETROL OFİSİ A.Ş. inde Bayi Kanalı Satış Yöneticisi olarak İstanbul Bölge Müdürlüğünde göreve başladı. Sorumluluk Bölgesi olan SAKARYA İli hinterlantında , Pazar araştırması ve yeni satış strateji oluşumu noktasında başarılı bir grafik yakaladı ve Petrol Ofisi İstanbul Bölgesi Kurumsal Satış Yöneticisi olarak görevine devam etti. Petrol Ofisi Firmasında  tam tamına 4 yıl gibi üstün hizmet çalışmaları kendisinin de üstün gayreti ve azmi sayesinde , Firmalar arası transfer noktasında Ülkemizin saygın Yabancı ortaklı BP A.Ş. firmasında Mersin Bölge Satış Müdürü olması ile taçlandırdı. 2004 yılında bu Bölgede ;

Bayi, Kanal, Bölge Yönetimi , 35 Toptancı Bayi Yönetim ve Kontrolü,Kurumsal ve Ticari Satışlar, Holdingler, Enerji, Tekstil, Gıda sektörleri. çukurova Bölgesindeki 9 ildeki Toptan ve Ticari Satışlar Yönetimi,Yıllık 250.000 Ton satış tonajı. 60.000.000$ Ciro Yönetimi. •7.000.000$ kredi risk kontrolü, 3.500.000 $ kar yönetimi. *Büyük müşteriler satış yönetimi.  Ve Yeni projeler yönetim ekibi üyeliği ile 2006 yılına değin çalıştı. Alanında yaptığı bu satış stratejileri,yeni oluşumlar 2006 yılnda BP firmasında İstanbul Merkezli Kanal Satış Müdürlüğüne terfi etmesi ile devam etti.

Çağdaş DEMİRAĞ ; Petrol ve Petrol Ürünleri konusunda artık uzmanlaşmasını ,

o dönemde hızla Büyüyen akaryakıt sektöründe, dünya devlerine rağmen, BP’ de  kaldığı süreç te ,görevi süresince, ;yaklaşık 4 yıl  boyunca , sektörde şirketinin satışlarını en fazla artıran satış Müdürü olmuştur. Görevleri arasında , Entegre toptan satışları,-Kurumsal, toptan ve ticari satışlar,diğer  akaryakıt dağıtım şirketleri satış ve ikmal satışlarını saymak mümkündür.

2011 yılında ; Türkiye’deki 100’ün üzerindeki dağıtım  firması arasında 10. sırada yer almasını başaran , Hızlı ve sürekli gelişim için yatırıma önem veren Kadoil Firmasında Genel Müdür Yardımcısı olarak göreve başladı .

Kadoil Firmasında Perakende satış, ticari satış, pazarlama, yatırım, müşteri hizmetleri, mühendislik ve kredi kontrol departmanlarının çalıştayı,  6 birim müdürü tarafından direk olmak üzere toplam 46 kişilik ekip yönetimi.  * ADER Yönetim Kurulu üyeliği (Akaryakıt ana dağıtım şirketleri derneği)  * Kadolife dergisi yayın kurulu üyeliği. Görevleri ile ilklere imza atmayı başardı.

İşte bu göreceli ve üst düzey strateji Yönetim kadrosu ile KADOİL Firmasına 2014 yılında Genel MÜDÜR oldu ve 2016 yılına kadar bu görevini sürdürdü.

Akaryakıt yani Enerji Piyasası .onu yakinen tanıyordu. Üstün performansı ,çalışma yaşamındaki sorumluluk ve başarı hırsı. Gözlerden kaçmıyordu. Bunun semeresini 2016 yılında Merkezi İstanbul da  TURKUAZ PETROL ÜRÜNLERİ A.Ş. de ,GENEL MÜDÜR olarak atanması ile .görüyordu. Buradaki iş,proje ,satış ve Direk Yönetim Kurulu Kadrosuna sunum gibi hizmetler sorumluluğu ağır olan işlerdi. Ama o azmi ,dirayeti ve çalışkanlığı ile bütün bunların üstesinden gelmeyi başardı.

Çağdaş DEMİRAĞ ; ın Turkuaz Petrol A.Ş. indeki en önemli başarısı .Firmalarının; Bir Devlet Kuruluşu olan Akaryakıt Devi  TÜRKİYE PETROLLERİ (TP) .AŞ. nin   özelleştirme ihalesi tarafından yapılacak ihaleye İş yatırım danışmanlığı ile hazırlıklara liderlik edilmesi. Ve durum tespit süreçlerinin yönetimi  konularında Brifingin hazırlanmasını hususunu belirtmeden geçemeyiz.

Bu başarısı aynı zamanda ,Geçiş Sürecinin tamamlanması ile 2017-2019 yılları arasında TÜRKİYE PETROLLERİ A.Ş. (TP) de Genel Müdürlük görevi ile devam niteliğini de sağlamıştır

Çağdaş DEMİRAĞ ;

İzmir-Manisa-Aydın-Muğla-Denizli   görevli tedarik şirketleri ve  5 Milyon Abonesi ile ,Gediz Elektrik ve Aydem Elektrik  GM  Firmasında halen Genel Müdür olarak çalışmalarını ve hizmetlerine devam ediyor.

Ülkemize ; enerji grubunda özellikle Akaryakıt istasyon işletmelerine getirdiği hizmet kalitesi,Petrol Ofisi başta olmak üzere ,BP ,KADOİL,TURKUAZ PETROL ve TÜRKİYE PETROLLERİ A.Ş. (TP)  Firmalarında, Akaryakıt Bayilik sistemlerine getirdiği kaliteli hizmet anlayışı, yardımsever kişiliği ,sektöründeki saygın ve kararlı duruşu , samimi tavırları ve zengin deneyimleri için teşekkür ediyor, bundan sonraki iş hayatında başarı ve enerji dolu bir yaşam kalitesi diliyoruz ve ,

İYİ Kİ VARSIN ÇAĞDAŞ DEMİRAĞ , diyoruz.

Saygılarımla .

Levent KANDEMİR

REKLAM ALANI
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ