17.10.2021 - Ticaret Magazin
Ticaret Magazin

SEKTÖRE YÖN VERENLER ; PETRONET

SEKTÖRE YÖN VERENLER ; PETRONET
REKLAM ALANI

SEKTÖRE YÖN VERENLER ; PETRONET ,
1988 yılında akaryakıt istasyonlarına yönelik, Türkiye’ de ilk Arka Ofis ve Market yazılımlarını geliştirerek, sektörde temellerini atan Petronet, kurulduğu günden bu yana, sektördeki başarısını gelişen teknolojiye paralel olarak artırarak sürdürmektedir.

2012 yılına gelindiğinde Petronet, alanında uzman ekibiyle Otomasyon sistemini geliştirmiştir. Ulusal ve uluslararası önde gelen akaryakıt dağıtım firmalarının yanı sıra,Türkiye’nin en köklü devlet kurumlarına da, otomasyon hizmetleri sunmaktadır.

2014 yılında Ulaştırma ve Haberleşme Sektöründe ilerlemeye başlayan Petronet, yazılım ve otomasyon tarafındaki birikimini, sektörel ihtiyaçlarla da birleştirerek, alanında tek firma olma Unvanını kazanmıştır. Tamamı yerli ve milli olan, projeler sayesinde, ulaştırma sektöründe ,ülkemize yüz milyonlarca liralık tasarruf sağlanmıştır. Bugün; halen kullanılan Petronet Bilişim Sistemleri sayesinde, önemli bir sektorel alan açılmış olup, bu alanda yapılan AR-GE ve inovasyon yatırımları sayesinde önemli istihdam alanları oluşturulmuştur.

2015 yılında artık sektörel donanımları kendisi üretmeye başlayan Petronet, ilk fabrikasını İzmir’de kurmuştur. Burada üretilmekte olan ürünler, yakıt dispensırı, yakıt seviye ölçüm probu, taşıt otomasyonu, kalibrasyon cihazı ve taşıt tanıma uydu takip navigasyonu ve elektronik haberleşme sistemleri yer almaktadır. 3D lazer yakıt ve yanıcı madde kalibrasyonunu lisanslı olarak yapabilen Dünya’daki üç firmadan biri olan Petronet, bu alanda en iddialı firmadır. Bugün halen Manisa’da bulunan fabrikada, milli teknolojinin küresel pazarlarda varlığı devam ettirilmektedir. 3 ayrı kıtada farklı ülkelere ihracat yapan Petronet, bu bölgelerde söz sahibi olmayı başararak ülkemize önemli katmadeğerler sağlamaktadır.

2017 yılında yenilenebilir enerji sektörüne adım atan Petronet, güneş ve rüzgar enerjisinde elektrik üretilmesine yönelik önemli projelere imza atmıştır. Bugün elektrik üretimine devam eden santraller sayesinde yıllık ciddi miktarda karbon salınımının azaltılması sağlanmıştır. Çevre dostu projeler sayesinde önemli miktarda enerji üretimi gerçekleştirilmektedir.
2018 yılına gelindiğinde, başından beri ülkesine sahip çıkan ve geliştirdiği projelerle ülkesi için en fazla değeri üretmeyi amaçlayan Petronet, savunma sanayiinde projeler ortaya koymaya başlamıştır. Teknoloji alanında olan bilgi birikimi sayesinde geliştirdiği ve geliştirmekte olduğu stratejik projeler sayesinde, ülkemizin gücüne güç katmaya devam etmektedir.
32 yıllık bir tecrübe ile yol alan Petronet, hizmet anlayışını her zaman bir adım ileri taşımak için yüksek teknoloji ile ürünlerini geliştirmektedir. Petronet, kurulduğu günden bu yana zamanında, rekabet edebilir hizmet ve çözümler üretirken, çalışan güvenliğini ve çözüm ortakları memnuniyetini maksimum derecede gözeterek, hizmetlerini sürdürülebilir hale getirmeyi sağlamaktadır. Geliştirdiği projelerde sadece son teknoloji hedefinde olan Petronet, daima inovasyon ve yenilik diyerek sektörde söz sahibi bir AR-GE firması olmuştur.

 

REKLAM ALANI
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ