21.09.2021 - Ticaret Magazin
Ticaret Magazin

TUID Türkiye Ukrayna İşadamlari Dernegi Haber;

FİRMA HAKKINDA
FOTO GALERİ
VİDEO
KONUM
YORUMLAR

Limak İnşaat ile Ukrayna Devlet Kara Yolları Kurumu (Ukravtodor) arasında iş birliği anlaşması imzalandı.

Limak İnşaat ile Ukrayna Devlet Kara Yolları Kurumu (Ukravtodor) arasında, toplam 927,6 kilometre uzunluğunda yedi adet yol projesi ve Nikolayev ilinde bir asma köprü inşaatına yönelik iş birliği anlaşması imzalandı. Projelerin toplam tahmini maliyetinin yaklaşık 3 milyar dolar olduğu belirtildi.

İmza töreninde Ukravtodor Genel Müdürü Oleksandr Kurbakov, Limak İnşaat Ukrayna Müteahhit Temsilcisi Mustafa Tolga Ergin yer aldı.

Ukravtodor Genel Müdürü Kurbakov, törende yaptığı konuşmada, 2020 yılında Ukrayna genelinde 4 bin kilometre yol inşa edilmesinin öngörüldüğünü belirterek, “Türk inşaat firmalarının tecrübelerinden faydalanmak istiyoruz. Bugün kurumumuz ile Limak İnşaat şirketi arasında 927,6 kilometrelik yol ve stratejik öneme sahip bir köprü inşatına yönelik iş birliği anlaşması imzalandı” ifadelerinde bulundu.

Bunun Ukrayna’da şimdiye kadar tek seferde imzalanan en büyük altyapı proje anlaşması olduğunu belirten Kurbakov, “Ukrayna’ya yatırım yapacak Türk firmaları için ülkemizde büyük fırsatlar oldugunu belirtmek istiyorum. Bunu değerlendirmeleri için onları ülkemize davet ediyorum” diye konuştu

Limak İnşaat Ukrayna Temsilcisi Mustafa Tolga Ergin, törende yaptığı konuşmada, Dnipro şehrinde yapımı devam etmekte olan metro projemize ilave olarak Ukrayna’da yapılması planlanan yol ve köprü projelerinde de inşaat faaliyetlerimizi arttırarak Ukraynaya değer katacak işler yapma hedefindeyiz” diye konuştu.

Henüz resim eklenmemiş.

Henüz video eklenmemiş.

Henüz harita eklenmemiş.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

FİRMA HAKKINDA BİR YORUM YAZIN
REKLAM ALANI
FİRMAYI SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ