24.09.2021 - Ticaret Magazin
Ticaret Magazin

Yerli otomobilde ikinci detay paylaşıldı…

Yerli otomobilde ikinci detay paylaşıldı…
REKLAM ALANI

Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu’nun (TOGG) geliştirdiği yerli otomobilde ikinci fotoğraf yayınlandı. TOGG’un sosyal medya hesabından paylaşılan fotoğrafta otomobil ile ilgili yeni ayrıntılar ortaya çıktı. TOGG, otomobilin 27 Aralık’taki resmi tanıtımına kadar her gün saat 14.30’da yeni bir detayın paylaşılacağını duyurmuştu. Öte yandan, TOGG’un dün açtığı resmi Twitter hesabı, 24 saatte yaklaşık 85 bin takipçiye ulaştı. Böylece, TOGG’un her saniye yeni bir takipçi kazandığı ortaya çıktı.

 

TOGG, dünkü paylaşımında da yerli otomobilin ön far grubu hakkında fikir vermişti.

Öte yandan, TOGG’un dün öğle saatlerinde açtığı resmi Twitter hesabının takipçi sayısı 24 saatte 85 bin kişiye yaklaştı.

Yerli otomobil 27 Aralık’ta TOGG’un genel merkezinin yer aldığı Bilişim Vadisi’nde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da katılacağı etkinlik ile kamuoyuna tanıtılacak.

5 BABAYİĞİT KURDU

TOGG, ‘5 babayiğit’ olarak anılan BMC, Kıraça Holding, Turkcell, Zorlu Holding ve Anadolu Grubu ile Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) arasında imzalanan protokol kapsamında 2018 yılında Türkiye’nin otomobilini geliştirmek üzere kuruldu.

TOGG’da 5 şirketin hisse payı yüzde 19 olarak belirlenirken, TOBB’un ise yüzde 5 oranında hissesi bulunuyor.

TOGG’un CEO’luk görevine ise Haziran 2018’de Bosch’un Almanya’daki üst düzey Türk yöneticisi Mehmet Gürcan Karakaş getirildi.

 

Kaynak: Otomotiv Magazin

REKLAM ALANI
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ